Polecane artykuły

2 February, 2023

Bób - poznaj jego zdrowotne właściwości

Bób jest doskonale nam wszystkim znaną rośliną strączkową, która jest cennym źródłem witamin i minerałów. Duża zawartość białka oraz błonnika w bobie sprawia, że warzywo to jest cenione przez osoby będące na diecie redukcyjnej.

zdjęcie artykułu

Czy można pić alkohol na diecie?

Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu skosztować smaku alkoholu. To składnik wielu leków, czekoladek, pralin i w końcu konkretny trunek, bez którego nie obejdzie się żadna impreza.

Więcej
zdjęcie artykułu

Dieta na obniżenie cholesterolu i trójglicerydów

Zbyt wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów w organizmie może prowadzić do wystąpienia zawału albo udaru. Dlatego tak ważne jest, aby stosowana przez nas dieta była odpowiednio skomponowana.

Więcej
zdjęcie artykułu

Białka w diecie - Funkcje białka w organizmie

Stanowią jeden z niezbędnych makroskładników w diecie każdego człowieka. Bez nich nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Ich odpowiednia podaż to gwarant dobrego samopoczucia.

Więcej
zdjęcie artykułu

Dieta ciężarnej - Jak powinna wyglądać dieta w ciąży?

Ciąża to bardzo ważny okres dla każdej kobiety. To czas, aby odpowiednio zadbać o siebie i swoje nienarodzone dziecko. Zdrowy styl życia i dobrze dobrana oraz zbilansowana dieta to podstawa.

Więcej
zdjęcie artykułu

Zaburzenia odżywiania - Czym są zaburzenia odżywiania?

Rozpowszechniany w social mediach kanon piękna ludzkiego ciała, przybierający postać szczupłej, wysportowanej sylwetki, a także wyidealizowany obraz ludzkiego ciała, stał się przyczyną występowania na szeroką skalę zaburzeń związanych z odżywianiem.

Więcej
zdjęcie artykułu

Tłuszcz w codziennej diecie - tak czy nie?

Dieta, węglowodany, białka, tłuszcze, redukcja, błonnik, 2 litry wody dziennie - wszystko to, to nieodłączne elementy każdej dobrze zbilansowanej diety. Czy w diecie redukcyjnej znajduje się miejsce na tłuszcze?

Więcej
zdjęcie artykułu

Kolacja jako ważny posiłek w ciągu dnia

Śniadanie, obiad i kolacja to trzy posiłki, które każdy z nas powinien spożywać każdego dnia. Jest to absolutne minimum, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaspokoić nasz organizm oraz dostarczyć mu potrzebnych makro i mikroelementów.

Więcej
zdjęcie artykułu

Produkty, które powodują ból brzucha

Ból brzucha to powszechna dolegliwość, która najczęściej wiąże się z problemami trawiennymi. Mowa tu kłopotach żołądkowych czy jelitowych. Kolejne objawy to pieczenie w przełyku czy mdłości.

Więcej
zdjęcie artykułu

Biegunka - przyczyny objawy, dieta przy biegunce. Co można jeść przy biegunce?

Biegunka może skutecznie uprzykrzyć życie każdemu. Nasz organizm może zmagać się z nią tygodniami, a nawet miesiącami prowadząc do odwodnienia, a nawet wyczerpania organizmu. Jakie są objawy biegunki?

Więcej
zdjęcie artykułu

Dieta na płaski brzuch — co należy wiedzieć?

Jeśli próbujesz schudnąć, ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją pewne pokarmy, które mogą pomóc Ci pozbyć się tłuszczu z brzucha. Ale są też pokarmy, które mogą zapobiec utracie wagi.

Więcej
zdjęcie artykułu

Dieta antyrakowa - 5 produktów antyrakowych

Rak obok chorób układu krążenia jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Fakt ten nie dziwi. Naukowcy zadają sobie jedno zasadnicze pytanie – jak zapobiegać nowotworom?

Więcej
zdjęcie artykułu

Witaminy z grupy B - źródła, działanie i zapotrzebowanie

Witaminy to substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu a ich odpowiednia podaż do organizmu gwarantuje jego dobry stan. Do pierwszych odkrytych witamin na świecie zaliczamy witaminy z grupy B.

Więcej