Polecane artykuły

22 November, 2022

Produkty, które powodują ból brzucha

Ból brzucha to powszechna dolegliwość, która najczęściej wiąże się z problemami trawiennymi. Mowa tu kłopotach żołądkowych czy jelitowych. Kolejne objawy to pieczenie w przełyku czy mdłości.

zdjęcie artykułu

Biegunka - przyczyny objawy, dieta przy biegunce. Co można jeść przy biegunce?

Biegunka może skutecznie uprzykrzyć życie każdemu. Nasz organizm może zmagać się z nią tygodniami, a nawet miesiącami prowadząc do odwodnienia, a nawet wyczerpania organizmu. Jakie są objawy biegunki?

Więcej
zdjęcie artykułu

Dieta na płaski brzuch — co należy wiedzieć?

Jeśli próbujesz schudnąć, ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją pewne pokarmy, które mogą pomóc Ci pozbyć się tłuszczu z brzucha. Ale są też pokarmy, które mogą zapobiec utracie wagi.

Więcej
zdjęcie artykułu

Dieta antyrakowa - 5 produktów antyrakowych

Rak obok chorób układu krążenia jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Fakt ten nie dziwi. Naukowcy zadają sobie jedno zasadnicze pytanie – jak zapobiegać nowotworom?

Więcej
zdjęcie artykułu

Witaminy z grupy B - źródła, działanie i zapotrzebowanie

Witaminy to substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu a ich odpowiednia podaż do organizmu gwarantuje jego dobry stan. Do pierwszych odkrytych witamin na świecie zaliczamy witaminy z grupy B.

Więcej
zdjęcie artykułu

Głód emocjonalny – czym jest i jak go odróżnić od głodu fizycznego?

Przeprowadzone badania naukowe wskazują, że ponad połowa naszej populacji nie odżywia się prawidłowo i na co dzień nie stosuje dobrych nawyków żywieniowych. Ponadto u wielu osób występują zaburzenia związane z odżywianiem.

Więcej
zdjęcie artykułu

Dieta Montignaca: efekty, jadłospis, zasady

Wielką zaletą diety Montignaca jest to, że nie ma w niej ograniczeń kalorii. To coś co często zniechęca wiele osób, bo samo dokładne obliczanie kaloryczności, zwłaszcza złożonych posiłków nie jest wcale takie proste.

Więcej
zdjęcie artykułu

Dieta refluksowa – co można jeść przy refluksie

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie chorobę refluksową, być może zastanawiasz się, co powinieneś, a czego nie powinieneś jeść. A odpowiedź brzmi: to zależy od rodzaju refluksu, który masz.

Więcej
zdjęcie artykułu

Całkowita przemiana materii (CPM) – co musisz o niej wiedzieć i jak ją obliczyć?

Z pojęciem całkowita przemiana materii (CPM) najczęściej po raz pierwszy spotykamy się, gdy dopada nas potrzeba pozbycia się kilku zbędnych kilogramów. Całkowita przemiana materii a odchudzanie są ze sobą ściśle powiązane.

Więcej
zdjęcie artykułu

Witamina A – właściwości, zapotrzebowanie, źródła pokarmowe

Uważana za jedną z pierwszych odkrytych witamin na świecie. Ludzie żyjący w starożytności znali i doświadczali skutki jej braku. Mowa o witaminie A.

Więcej
zdjęcie artykułu

Czym tak naprawdę są zakwasy — przyczyny, objawy, sposoby na zakwasy?

Czym są zakwasy? To podstawowe pytanie, które zadaje sobie wiele osób aktywnych fizycznie. To, co przez wiele osób uznawane jest za zakwasy, dość często mylone jest z opóźnioną bolesnością mięśniową.

Więcej
zdjęcie artykułu

Dieta na trądzik — co jeść a czego unikać przy trądziku?

Występowanie niedoskonałości na twarzy może mieć różnorakie podłoże. Pojawienie się trądziku na twarzy może być spowodowane wieloma czynnikami.

Więcej
zdjęcie artykułu

Produkty wysokobiałkowe – najbogatsze źródła białka

Organizm człowieka funkcjonuje dzięki dostarczaniu odpowiednich makro- i mikroskładników, które są niezwykle ważne w codziennej diecie. Ważne jest, aby regularnie spożywać pewną ilość węglowodanów, tłuszczy oraz białek.

Więcej